نتایج جستجو برای عبارت :

خاک ذلیل رااز حضرت

فرزندم معتقد است که نوری رااز امام مشاهده نموده ومدتی بااوبوده است آیااین مطلب حق است؟ جواب حضرت آیت الله بهجت:برهرمومن واجب است که به وظایف معلوم که انجام واجبات وترک محرمات است؛عمل نمایدوآنچه که دربیداری وخواب میبیند،اگرحق باشد آن راصلوات زیادبر محمد وآل اوتکمیل مینمایدواگر باطل باشدیاحقی که درراه باطل استفاده شده ،صلوات زیادبرمحمدوآل او آن رادفع مینماید.
1)باقی مانده تقسیم هر عدد بر 2 یا 5 برابراست با باقی مانده تقسیم رقم سمت راست عدد بر 2 یا 5.مثال :باقی مانده تقسیم عدد 7358 بر 5 برابر است با باقی مانده تقسیم عدد 8بر5 که برابر 3 میگردد.2)باقی مانده تقسیم هر عدد بر 3یا 9 با باقی مانده تقسیم مجموع ارقام  عدد بر 3 یا 9 برابر میباشد.3)برای تعیین باقی مانده تقسیم هر عدد بر 11 کافی است ارقام عدد را از سمت راست به چپ بترتیب زوج وفرد نوشته و مجموع ارقام مکانهای فرد رااز مجموع ارقام مکانهای زوج کم کرده وباقی مانده ع
ھفت پیكر یا بھرامنامه چھارمین منظومه نظامی از نظر ترتیب زمانی و یكی از دو شاھكار او (با خسرو و شیرین) از لحاظ كیفیت است. این دفتر رااز جھت ساختار كلی و روال داستانی می توان بر دو بخش متمایز تقسیم كرد:
به نام خدا روزس حضرت عیسی (ع)راهی مسافرت شد مردی پشت او به راه افتاد حضرت عیسی به او توجهی نکرد و رفت بعد از مدتی حضرت از ان مرد پرسید :((به کجا می روی؟)) مرد گفت: به هر کجا که شما بروید . حضرت عیسی (ع) پرسید :غذا داری؟ مرد گفت : نه با شما غذا خواهم خورد. حضرت گفت: من به اندازه ی خودم غذا دارم . مرد چیزی نگفت به دنبال حضرت راه افتاد حضرت عیسی گفت :من خسته شدم بهتر است اینجا زیر سایه ی درخت استراحت کنیم و نان بخوریم.
حضرت فاطمه معصومه (ع) در اوّلین روز ماه ذى القعده سال ۱۷۳هـ ق، ۲۵ سال بعد از تولد حضرت امام رضا (ع) در شهر مدینه منوّره چشم به جهان گشود. از میان فرزندان بزرگوار حضرت امام موسى بن جعفر(ع)، دو فرزند ایشان یعنى حضرت امام على بن موسى الرضا (ع) و حضرت فاطمه کبری (ع) ملقّب به معصومه، از ویژگی های خاص برخوردار بوده اند تا ادامه دهنده خطّ امامت بعد از پدر باشند. آن حضرت به همراه امام رضا (ع) هر دو در دامان پاک یک مادر بزرگوار به نام حضرت نجمه خاتون (س) که از
سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) دیدم که به عرش شور و شوقی بر پاست برپا گر این بزم شعف ذات خداست گفتم به خرد چه اتفاق افتاده گفتا که عروسی علی و زهرا است سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه مبارک باد
دانشمندان معتقدند که بر اثر انفجار یک شهاب سنگ غول پیکر در۶۵ میلیون سال پیش،دایناسورها نابود شدند گرد و غبار حاصل از این انفجار باعث شد تا نور خورشید،ماه ها پنهان شود.نبودن نور باعث شد که گیاهان از بین بروند. سرما و گرسنگی هم ابتدا دایناسورهای گیاهخوار و پس از آن دایناسورهای گوشتخوار رااز بین برد.
آخرین امام شیعیان در پانزدهم ماه شعبان ۲۵۵ ق، علی رغم مراقبت‌های ویژه مأموران حکومت عباسی، در خانه امام عسکری(ع) چشم به جهان گشودند. تولد مخفیانه آن حضرت بی‌شباهت به تولد حضرت موسی(ع) و حضرت ابراهیم(ع) نیست.نام: محمد بن الحسنكنیه: ابوالقاسمامام زمان حضرت مهدی(عج) هم نام و هم كنیه حضرت پیامبر اكرم(ص) است. در روایات آمده است كه شایسته نیست آن حضرت را با نام و كنیه، اسم ببرند تا آن گاه كه خداوند به ظهورش زمین را مزیّن و دولتش را ظاهر گرداند.
علت و چگونگی شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ایام فاطمیه زمان مناسبی است برای اینکه اطلاعات جامعی را درباره چگونگی شهادت حضرت فاطمه اهرا (س) بدست آوردید.علت شهادت حضرت فاطمه اهرا(س)چگونگی شهادت حضرت فاطمه و ماجرای آتش زدن خانه حضرت علی (ع) از سوالات بسیار مهمی است که در اذهان بسیاری از افراد نقش بسته است،آیا چنان که شیعیان می‏گویند به ساحت حضرت فاطمه زهرا (س) نیز جسارت کردند؟ و بر آن حضرت صدماتی وارد شد که منجر به شهادت او و فرزندش گردید یا خیر؟
به همه نمی توانی کمک کنی                                                       همه چیز رانمی توانی عوض کنی                                    همه قدر تو را نمی دانندهمه را نمی توانی راضی نگه داریهمه تورا دوست نخواهند داشتپس زندگی کن آنطور که خودت می خواهیکائنات موانع رااز سر راهت برمی دارند.
حضرت فاطمه معصومه (س) در نخستین روز ماه ذى‌القعده سال 173 هجری قمری، 25 سال بعد از تولد برادر بزرگوارشان حضرت امام رضا (ع) در شهر مدینه منوره چشم به جهان گشود. نام حضرت معصومه (س) فاطمه است . در کتاب‌های روایی و تاریخی نیز از آن حضرت با عنوان فاطمه بنت موسى بن جعفر (ع) یاد شده است (شیخ صدوق، عیون أخبار الرضا (ع)، ج ‏2، ص 267، چاپ اول، نشر جهان، تهران، 1378 ق) اما صدها سال است که آن حضرت با لقب معصومه مشهور هستند (مجلسی، بحار الانوار، ج 106، ص 168) و این
علت شهادت حضرت فاطمه اهرا(س) چگونگی شهادت حضرت فاطمه و ماجرای آتش زدن خانه حضرت علی (ع) از سوالات بسیار مهمی است که در اذهان بسیاری از افراد نقش بسته است،آیا چنان که شیعیان می‏گویند به ساحت حضرت فاطمه زهرا (س) نیز جسارت کردند؟ و بر آن حضرت صدماتی وارد شد که منجر به شهادت او و فرزندش گردید یا خیر؟ نحوه شهادت حضرت فاطمه اهرا از دیدگاه اهل سنت برخی از دانشمندان اهل سنت برای حفظ موقعیت خلفا از بازگو کردن این قطعه از تاریخ خودداری نموده ‏اند؛
  سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه در سال 98 سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمهحضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در این روز توسط پیامبر اکرم (ص) به ازدواج یکدیگر درآمده اند. در آن زمان حضرت علی (ع) 21 سال داشته اند و حضرت زهرا (س) در این روز 9 تا 11 سال سن داشته اند که ازدواج در این سن برای بانوان آن زمان امری عادی به حساب می آمد. افراد ثروتمند زیادی برای ازدواج با حضرت فاطمه (س) اعلام آمدگی کردند ولی پیامبر(ص) تنها یک پاسخ به آنان داد و آن این بود که در این خصوص م
یشه های اصلی موسیقی در ایران و یونان بوده است و غربی ها طبق روایتهای تاریخی موسیقی جدی و هنری وتقریباً مدون خود رااز سده چهارم میلادی شروع کردند و قدیسی موسیقی را از طریق کلیسا به اهمیت ویژه رساند. موسیقی این دوره اغلب مذهبی و محدود به آثار خاصی در ارتباط با حکایتها و دستور العملهای کتاب مقدس (انجیل) و خواندن سروده های آن بوده است.
برای اینکه صدای شروع ویندوز خود رااز حالت کنونی به حالت دلخواه در آورید باید به دستورات زیر عمل نماید.1-ابتدا موزیک دلخواه خود را به حالت wave در آورید2-به control panel رفته روی گزینه Sounds and Audio Devices کلیک کنیدروی ادامه مطلب کلیک کنید. . .
روزی حضرت موسی برای مناجات به كوه طور می رفت و شیطان هم در پی او رفت. یكی از فرشتگان شیطان را نهیب زد و گفت: از دنبال موسی برگرد كه او كلیم خداست مگر امید داری كه بتوانی او را بفریبی؟ شیطان گفت: آری. چنان كه پدر او حضرت آدم را به خوردن گندم فریفتم از موسی هم امید دارم كه چنین شود حضرت موسی متوجه شد . شیطان گفت: ای موسی كلیم می خواهی تو را شش پند بیاموزم؟ حضرت موسی فرمود: خیر. من احتیاج ندارم از من دور شو.
زندگی نامه حضرت محمد (ص): نام: محمد بن عبد الله حضرت محمد (ص) در تورات و برخى كتب آسمانى احمد» نامیده شده است. آمنه، دختر وهب، مادر حضرت محمد (ص) پیش از نامگذارىِ فرزندش توسط عبدالمطلب به محمّد، وى را احمد» نامیده بود. كنیه حضرت محمد (ص): ابوالقاسم و ابوابراهیم. القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و.
یکی از وظایف عاشقان و شیفتگان حضرت ولی عصرعلیه السلام ، آن است که چون به یاد او می افتند و یا نام آن حضرت را می شنوند، نسبت به ایشان اظهار ارادت نموده، قیام کنند و از جای خود به پا خیزند. از امام صادق علیه السلام سؤال شد: چرا به هنگام شنیدن نام قائم» باید برخیزیم؟ فرمود: برای آن حضرت غیبت طولانی ای هست و این لقب یادآور دولت حقه آن حضرت و ابراز تأسف بر غربت او است. لذا آن حضرت از شدّت محبت و مرحمتی که به دوستانش دارد به هر کس که حضرتش را با این لق
نسب حضرت معصومه علیها السلام * نام حضرت معصومه علیها السلام فاطمه کبری » بود؛ زیرا حضرت کاظم علیه السلام سه دختر به نام فاطمه داشتند و حضرت معصومه علیها السلام بزرگتر از آنها بود. * مادر آن حضرت بانوی بزرگواری به نام نجمه» خاتون بود. * لقب معصومه» را امام رضا علیها السلام بر ایشان نهاد. * در شرافت نسب حضرت معصومه علیها السلام همین بس که ایشان دختر امام، خواهر امام و عمه امام هستند و همگی این ائمه به علاوه امام باقر و امام صادق علیهما السلام
یكی از پیامبرانی كه اسم او در قرآن آمده، حضرت صالح ـ علیه السلام ـ است كه نامش در قرآن یازده بار ذكر شده است. حضرت صالح (ع) سومین پیامبری است که پس از نوح (ع) و هود (ع) یک تنه بر ضد بت پرستی و طاغوت های زمان خودش قیام کرد و سال ها با آن ها مبارزه و ستیز نمود. حضرت صالح ع به زبان عربی سخن می گفت و 280 سال عمر کرد، قبرش در نجف اشرف یا بین حجر الاسود و مقام ابراهیم (ع) در کنار کعبه قرار دارد.
مشخصات کتاب:عنوان و نام پدیدآور: قصه های حضرت ابوالفضل العباس/ علی اصغری همدانیمشخصات نشر: قم: کشف الغطاء، ۱۳۸۷این کتاب مروری کوتاه بر زندگانی حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام؛ بیست و سه قصه از قصه های حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام؛ سی و یک قصه از کرامات حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام؛ ده قطعه منظوم درباره فضائل، مناقب و مصائب حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام؛ متن کتاب زیارت نامه ی حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام را در بردارد. 
شرح غزل428 بسم الله الرحمن الرحیم سحرگاهان که مخمور شبانه***گرفتم می با چنگ وچغانه نهادم عقل را ره توشه از مِیْ *** ز شهر هستیش کردم روانه عارف شیرازی که اهل سحر خیزی است ونیاز نیمه شب را دافع صد بلا میداند(دلا، بسوز؛ که سوزِ تو کارها بکند*** نیازِ نیم‌شبی دفعِ صد بلا بکند)وآنچه از گنج سعادت بدست آورده است رااز برکت دعای شب و ورد سحری میداند (هر گنج سعادت که خدا داد به حافظ***از یمن دعای شب و ورد سحری بود)و اشارات زیادی در غزلیات او به این معنی وجود د
 رویداد‌های تلخ، شرایط سخت بیماری و دوری از پدر بیش از پیش شرایط جسمى و وضعیت روحى حضرت زهرا (س) را دشوارتر می‌کرد، اما حضرت فاطمه (س) با اینکه روز به روز پیکرش آب مى‌‌شد، هیچ شِکوه‌ای از بیماری نداشت.در هنگام یورش حاکمان غاصب به خانه‌اش، حضرت زهرا (س) به گونه‌ای میان درب و دیوار آسیب دیدند که علاوه بر صدمه‌های سخت، جنین ایشان نیز سقط شد و تازیانه های بیشماری بر جان و روح او نشست. همه این رویدادهای تلخ و دردناک حضرت زهرا (س) را به بستر بیمار
خدای زنده (استغفرالله) پس شما یگانگی خدا را هم قبول ندارید :| چگونه حضرت عیسی که تشنه و گشنه می شدند می تونن خدا باشند؟؟ من گفتم به حضرت عیسی اعتقاد دارم نه یوحنا شما :)))) حضرت مسیح در آخرامان با امام دوازدهم ما حضرت مهدی (عج) می‌آیند و پشت سر ایشان نماز می‌خونند و هم پیمان و هم صدا با ایشان هستند. معجزه پیامبر ما حضرت محمّد(ص) قرآن است. پاسخ: بله، عیسی مسیح خود خداست. به نظر شما خدا قادر مطلق نیست ؟؟یعنی نمی تونه در جسم انسان وارد، ملک خودش شود؟
15-حال میخواهیم راهکارهای دیگری رااز دیدگاه بزرگانی که موفق بودند درعصر خودشان بیان کنبم.1-آنچه رادوست دارید انجام دهید.کاری که مورد علاقه شماست انجامش دهید.مثل.شعرخواندن یا نوشتن رمان یاخیاطی یا کارهای دیگر.حتما آن را انجامش بدهید.اپراوینفر دراین زمینه میگوید.(وقتی میفهمی درمسیر موفقیت قرارگرفته ای آن راانجام بده حتی اگردستمزدی بابت آن دریافت نکنی.
میلاد خجسته ی سیّد المُرسَلین، حضرت محمّد مصطفی (ص) بر همه ی اهالی نور و ایمان مبارک و پر برکت باد.
ده سال پس از رحلت حضرت رسول(ص) و حضرت فاطمه(س)، بنابر وصیت خود حضرت فاطمه (س) وقتی علی(ع) به فکر گرفتن همسر دیگری بود، عاشورا در برابر دیدگانش بود. برادرش عقیل » را که در علم نسب‏ شناسی وارد بود و قبایل و تیره‏ های گوناگون و خصلتها و خصوصیّتهای اخلاقی. زندگینامه مادر مهتاب حضرت ام البنین (س) السلام ای گوهر دریای عشق السلام ای لاله صحرای عشق السلام ای مظهر صبر و وفا السلام ای زوجه شیر خدا السلام ای باغبان لاله‏ها ای به حیرانت همه آلاله ‏ها خوا
حضرت محمد(ص) در تجارت با شریفترین زن قریش، خدیجه کبری، دختر خویلد شرکت کرد و بعد از این مشارکت نظر خدیجه که خواستگارانی بسیار از اشراف داشت، به آن حضرت جلب شد و بعد از آنکه توسط یکی از بستگان تمایل خود را به اطلاع حضرت محمد(ص) رساند، آن حضرت در 25 سالگی با خدیجه کبری ازدواج کرد. درمورد چگونگی تمایل پیدا کردن حضرت خدیجه(س) به محمد مصطفی(س) اینگونه امده است: پیامبر(ص) همانند دیگران با سرمایه اندک خود به تجارت می‌پرداخت و در ضمن به امانت داری و پاک د
. امام علی ‌بن موسی‌الرضا علیه‌السلام هشتمین امام شیعیان از سلاله پاك رسول خدا و هشتمین جانشین پیامبر مكرم اسلام می‌باشند.ایشان در سن 35 سالگی عهده‌دار مسئولیت امامت ورهبری شیعیان گردیدند و حیات ایشان مقارن بود با خلافت خلفای عباسی كه سختی‌ها و رنج بسیاری رابر امام رواداشتند و سر انجام مامون عباسی ایشان رادرسن 55 سالگی به شهادت رساند.دراین نوشته به طور خلاصه, بعضی ازابعاد زندگانی آن حضرت را بررسی می نماییم.نام ،لقب و كنیه امام :نام مبا
نام: محمد بن الحسن كنیه: ابوالقاسم امام زمان حضرت مهدی (عج) هم نام و هم كنیه حضرت پیامبر اكرم(ص) است. در روایات آمده است كه شایسته نیست آن حضرت را با نام و كنیه، اسم ببرند تا آن گاه كه خداوند به ظهورش زمین را مزیّن و دولتش را ظاهر گرداند. القاب امام زمان حضرت مهدی (عج): مهدى، خاتم، منتظر، حجت، صاحب الامر، صاحب امان، قائم و خلف صالح. شیعیان در دوران غیبت صغرى ایشان را ناحیه مقدسه» لقب داده بودند.

آخرین مطالب

آخرین جستجو ها

وبگردی